in

Bazı Saatler ve Bazı Anılar

1:45 Şimdi indim arabadan.Ayrıldığımızdan sonra ikinci gelişim bu buraya.İlkinde görüşmüştük, bu sefer görüşmeyeceğiz.Kusura bakma sevgilim bunca yol kat etmişken her şeyi başa alamam.

4:00 Balkona çıkıp bir sigara yaktım.Evin karşımda.Eskiden de oturur geceleri bakardım buraya.Gün boyunca gezdiğimiz yerler, konuşmalarımız, öpüşmelerimiz, ettiğimiz sohbetler gelirdi aklıma.Bir sigara yakıp güzel gün derdim .Şimdi de aynıları geliyor aklıma.Ne güzel günlerdi diyorum.Günden günlerdiye varana kadar çok öykü çok şiir biriktirdim ben.Duydum, sen de çok insan biriktirmişsin, beraberinde birçok hatıra.Yazık olmuş.

8:25 Düşündüklerim uyutmadı.Eski dostum Batuhan mesaj atmış.”Kardeşim az sonra bayram telaşı  baslar erkenden görüşelim bir daha seneye kadar görüşemeyiz.” dedi.Anahtarı alıp evden çıktım.Arabaya bindim, Ufuk’u aldık.”Bir sigara içer dagılırız.” dedi Batuhan.Arabayı sürmeye başladı.Kader mi bu, yoksa beni sürekli hatıralara çeken bie güç mü var?Bilmiyorum.Burası ora, ilk buluştuğumuz yer.Beni burada dostlarınla tanıştırmıştın.Yağmur, Ceyhun ,Elif.Ne kadar iyi insanlar değil mi?Bizler dostuz şimdi, Ceyhun’la görüştük geçen geldiğimde, Yağmur sağ olsun çok dinledi beni canım yokluğunda yanarken.Yazık, böyle dostların yok şimdi.

9:10 Ufuk’u eve bıraktık önce Batuhan da eve geçti şimdi.Evinin etrafında turladım biraz.Burası uzun uzun oturduğumuz ilk yer, bir trafo önü kaldırımı.Evden çıkar buraya, yanıma gelirdin.Sen biraz hiçbir şeye acelem yok der gibi yürürsün.Çok hoşuma giderdi o yürüyüş benim.Erkenden gelirdim buraya seni öyle yürürken göreyim diye.Bak burası seni ilk öptüğüm yer.Karşılıklı bakışırdık burada uzun uzun, hatırlıyor musun?

20:41 Ahmet’i gördüm.Asker olmuş.Zor meslektir askerlik, tehlikelidir.Aşağı inip sohbet edeyim eski dostumla dedim.Evin önündeki durakta laflıyoruz, sen geçiyorsun karşı kaldırımdan.Neden artık eskisi gibi yürümüyorsun?Yetişmen gereken biri ya da bir yer mi var?

21:08 Ahmet’ten müsaade istedim.Biraz yalnız kalman gerek.Buradayım şimdi, burayı hatırlıyor musun?Ayrıldığımız yer.İlk kez ölümden başka bir sebeple bir insan için gözyaşı döktüm ben burda.Belki de ondan unutmadım burayı.

Şimdi kimlesin, neredesin bilmiyorum.Ama umarım kaybettiğin dostlara değiştir.Ben mi? Ben kaybedilecek kadar önemli biri değilim.Soracak olursan da üzgün değilim.Mutlu da sayılmam gerçi ama konumuz bu değil.”Umarım beni güzel hatırlarsın.” demiştin.Başlarda çok fevriydim, kusura bakma.Hatırlamak başka, ben seni güzel unutmam.Dikkat et kendine.

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Sevdiniz mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Efsun

Dinleyin Çocuklar|Tarık Tufan