in

duyuru: heybedar yeni arayüz düzenlemesi

arkadaşlar merhaba

anasayfa ve bazı ara sayfalarda bazı düzenlemeler yapıyorum. zaman zaman hatalarla karşılaşabilirsiniz. elimden geldiğince en kısa sürede bitirmeye çalışacağım.

iyi akşamlar

Sevdiniz mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

4 Comments

  • İyi günler, hayırlı ramazanlar.

   Elbette önerileri her zaman bekliyor olacağım. Okunma adedi ve yazar profil sayfalarıyla alakalı da haklısınız. Bunları olabildiğince kısa sürede halledeceğim. Bazı site ifadelerinin yabancı dilde olması demo içeriğin henüz düzenlenmemiş olmasından kaynaklanıyor. Şablon üzerinde son kararı verdiğimde tüm düzenlemeleri yapacağım. Bakım moduna alıyordum genelde bu tarz düzenlemeler yaptığımda, ancak sorun yaşanmaması için site açıkken düzenlemelerimi yapıyorum. Tüm düzenlemelerimi bitirdiğimde bunu bir gönderi ile paylaşacağım.
   Eleştiri ve önerilerinizi her zaman bekliyorum, görüşmek üzere 🙂

 1. Dünyanın bin bir yüzü olarak yeryüzünde bir ara yüzüz canlı varlıklar olarak. Bir sitenin de yüzü, ara yüzü olarak yüzde yüz bir coğrafya farklılığında ilginç olmalı ya da ilginç olmamalı sade olmalı ve tabi ki yine ilginç kılınmalı. Heybedar’ın karakter açılımı sadeleşmiş. Güzelde olmuş. Yalnız içeriklerin resim yüzü karakteri, alan yazısını sönükleştiriyor. Çoğu içeriklerin resimlerine yönelik anlatım ve ifadelerini yansıtmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla resimle içerik bir birini itici oluyor. Bu konuda önerim şu olur ki bir resim görseli altında o resimle ilgili yorum içerikleri yazılsın. Daha anlamlı olur.

  Diğer bir husus edebiyat kültür siteleri internet bağlamında ne profesyonel ne amatör ruhunu tam yakalayamıyor. Arada çarpık bir görünüm sağlıyor. Nedeni ise insanların gerçek okur bilinçlerinden yoksun olmaları gerçek anlamda okur sabrı edinememelerinden kaynaklanıyor. Yazmak ve yazarlık okurluğu ile edindiği bilinçte yürümektir. Nasıl insan iki ayağının üzerine kalkıyor ve yürüyorsa insanda okurluğu ile bilinçle kalkıp karakterinde düşünsel yürümesidir. Ama okurluk bilincinden ziyade bir teokratik yer ediniş insanları okurluğunun yazarlığının önüne geçirerek içeriğin önemli değil kendinin önemli olmasının yeterli olduğu bir anlayışı egemen kılıyor. Ve diğer gerçek anlamda yazan ve okuyanlara tahakküm kurduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla da gerçek anlamada internet tabanlı edebiyat ve kültür siteleri başat kalıyor.

  Örnek olarak sitenin teokratik lideri selamla başlamışsa diğerleri bu selamı vermese yazdığı içeriklerde alt sıralara düşe biliyor. Ya da editörün bir yayınlama anlayışına uygunluk göstermek gibi. Yani bir nevi iğdiş bir durum söz konusu var gibi geliyor çoğunlukla bana. Örnekleri ideolojik bağlamda çoğaltmak mümkün olabilir. Sonuçta insan eti ağırdır. Ben çoğu şeylere tenezzül etmediğim için yazdıklarımla baş başa kaldım çoğunlukla. Olsun dedim ve çoğunlukla yalnız büyüdüm yazdığım içeriklerle. Geri planda okuyanım çok olduğunu ve düşüncemi her mecrada ön görebilmeme rağmen. Ben çoğunlukla arka planda kaldım.

  Son olarak çoğu içerik yayınlayan yazdığı içeriğe yönelik açıklamaya yönelik bir yorumu bile olmuyor. Sanki kendi yazmamış gibi sadece teşekkür ediyor. Başka bir şey yok. Yazar demek yazdığı bir içeriği yine paylaşımını yazarak ilerletebilmeli. Yoksa sarı çizmeli Mehmet ağa. Yazarlık kafadan konuşmak evrenden yayın yapmaktır. Geçmişten geleceğe evren kara kutumuzdur. Ve evrende kafamızın içindedir. Bizler düşünme edimimizle geçmişten geleceğe ve de gelecekten geçmişe bağlantılar kurarak içerik yazabiliyor hayatı edebi kılabiliyoruz.

  • Naki Abi yorumunuz için çok teşekkür ederim. Açıkcası siteyi açtığım günden bu zamana çok az insandan bu şekilde ayrıntılı geri bildirim alabildim. Daha ayrıntılı görüşmek istiyorum sizinle. Numaramı mesaj ekranınıza bırakıyorum. Müsait olduğunuzda görüşmek üzere. Hayırlı günler diliyorum.

Loading…

0