Forum içerik haritası - Buradasınız:ForumDuyuru: Nasıl yazmalı?Son ütücüler aranıyor...
Please or Kayıt ol to create posts and topics.

Son ütücüler aranıyor...

Forumun kullanılması, burada yazar olan pek çok kişinin daha keyifli zaman geçirmesi, yazdıkları için geri bildirim alması adına çok önemli diye eklediğim halde kimse pek oralı olmadı. Ama bekleyeceğim. Bir gün kafa dengi birkaç yazar gelir diye bekleyeceğim.

Daha önce de belirttiğim gibi bir yandan uzayan okulumla uğraşıyorum diğer yandan staj yapıyorum. Arta kalan zamanlarımda firmalara danışmanlık yaparak hayatımı idame ettiriyorum. Takdir edersiniz ki Heybedar'ın ilk yıllarındaki kadar zaman ayıramıyorum. Birkaç defa birilerine emanet etmek istemiş olsam da içim rahat etmediği için her defasında sizlerle başbaşa kalıyoruz.

Bilgi içeren metinler, kültür-sanat haber metinleri, kitap tanıtımları gibi içerikler göndermeye çalışın. Şiirleri şayet çok etkileyici bulmadıysam anasayfada yayınlamamaya çalışıyorum. Daha canlı, daha samimi, daha muhabbetli bir ortam görmek, yeni dostlar edinmek istiyorsanız daha önce de söylediğim gibi forumu kullanın. Birbirinizle tanışın, içeriklerinizi eleştirin. Diğer türlü hiçbir katkısı olmaz buranın size. Gönül ister ki bugün sitede ne konuşulmuş diye heyecanla girelim siteye ama durum ortada işte 🙂

Son olarak yazar onayları için haftalık kontrol sağlamaya çalışıyorum. Bir sorun yaşarsanız instagram sayfasından daha hızlı ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde özet geçmeye çalıştım, hatam olduysa affola 🙂

Yazınlar konusunda haksız sayılmazsınız... Yakın zamanda bekleyenler kısmında yer alan yazıların tamamına göz atma fırsatı buldum ve durumun ne kadar vahim olduğunu gördüm. Yazmak için yazılmış içerikler. Hiçbir kuralı olmayan en basit yazım kurallarının bile uygulanmadığı yazılar mevcut. Anlam bakımından eleştiri yapmam hoş olmayacağı için sadece yazım kurallarına dikkat çekmek istiyorum. İçerikleri paylaşmadan önce sizin de dediğiniz gibi 5-10 dakika ayırıp tekrar okumak ve eksik/yanlış olan kısımları düzeltmek bu kadar zor olmamalı. İlla ki hatalarınız olabilir fakat bu siteye özensiz ve dikkatsizce yazılmış her şeyi göndermenizi gerektirmez. Bu durum, sizlerin, kendi duygu ve düşüncelerinize saygınızın olmadığının yanında "Heybedar'a" da saygınızın olmadığını göstermektedir.

Mustafa Bey'in düşüncelerine bu açıdan katılıyorum.

Forumun daha etkin ve aktif kullanılmasının da ancak yazarların "Bekleyen" kısmındaki yazınların eleştirilerini buradan yapması ile mümkün olacağını düşünüyorum. Tabii yalnızca "bekleyen" değil aynı zamanda onaylanmış içeriklerin de burada eleştirisi yapılabilir.

Tabi, yeter ki yazsınlar. Yaşayan bir yer olmasını istiyorum Heybedar'ın. İnsanların yazdığı şeyleri bırakıp gitti bir yer olmasını istemediğim için onay mevzu, uzun bir süre daha bu şekilde gitmeye devam edecek. Çok beğenmediğim içerikleri anasayfada paylaşmamaya gayret göstereceğim. Sağ sütunda bulunan sekmeden takip edebilirsiniz içeriğinizi. İyi forumlar