in

heybedar’da yazarak gelir elde etmek ister misiniz?

dostlarım selamlar,

daha önce denemeyi düşünmüştüm hatta ilk demoyu da birkaç arkadaşıma göstermiştim.

şimdi tanıtım öncesi sizlerin yorumunu merak ediyorum.

sistem şöyle;
yazar, premium yazar üyeliği alır. editör düzenli olarak yazarın yazılarını kontrol eder ve düzenler.
yazar çevresinde bulunan kişilere metinlerini ulaştırır ancak içeriğin sadece bir kısmı ücretsiz olarak görüntülenir. şayet kullanıcı tamamını okumak istiyorsa ödeme yapmak durumunda kalır. alınan ödemenin büyük bir kısmı direkt yazara aktarılır. kullanıcı yazarın destekçisi olarak siteye eklenir ve bir kez ödeme yapan kullanıcı ömür boyu tüm ücretli içerikleri de okuyabilir. tabi burada yine iş yazarlara düşecek. insanların sizin yazılarına para ödemesi için sebep sunmanız gerekecek. ya çok iyi öyküler yazacaksınız ya da çok iyi bloglar yazacaksınız.

aşağıya örnek bir çalışma bırakıyorum. örneği inceleyerek yorumlarınızı iletebilirsiniz.

örnek metin

ayrıca site içerisinde yaşadığınız sorunları da iletmeniz, sitenin gelişmesi için önemlidir. daha iyi bir sistem için farklı gelir modelleri üzerine çalışıyoruz. sizler de fikirlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

 

teşekkürler 🙂

 

M. Fatih Kutlubay ile Röportaj: ”Öykü benim için bir kaçış odası”

Yorumlar

Leave a Reply
 1. Çevremizdeki kişilerin para ödemesi biraz zor millet olarak tanıdık adı altında bir çok işimizi kolay halledebilmek için ayrıcalık istiyoruz
  Bir yazarın yazdıklarının para karşılığında okunabilmesi çevresine tanıtması veya sunması çok iyi bir çözüm değil gibi, uğraştıracak ve az bir kesimin yapabileceği kabül ve dikkat çekeceği şekilde 🙏
  Bu benim görüşüm emeğinize saygı duyarak teşekkür ediyorum 😊

 2. Tabi bağış beklentisinde bulunmakla karşınızdaki kişiye gerçekten bir değer katacak bir içerik için ücret ödemesini istemek/beklemek farklı şeyler. Benim patreon gibi kanallarda desteklediğim, içerikleri için ödeme yaptığım birçok yazar var mesela. Tabi bunlar dijital pazarlama gibi konularda gerçekten faydalı şeyler paylaşıyorlar ve ben destekte bulunarak katkı sağlıyorum. Benim gibi 150 takipçisi daha var ve her birinden 3 dolar aldığını düşünürseniz bu ücret kendisi için fena sayılmaz.
  Gerçekten güzel öyküler yazan bir yazar düşünün, kendisini teşvik amaçlı okurları onu destekleyebilir. Buradan elde ettiği kazanç yine yazarın bir ihtiyacını karşılamasında faydalı olabilir, bir süre sonra motive edici olabilir.
  Dergilerde karşılıksız yazmaktansa iyi metinler üretip insanların buna ödemesini yaparak ulaşmasını sağlamak hem yazar için hem de okur için daha kaliteli bir deneyim sağlar diye düşünüyorum.

 3. Tabi ki bağış olarak değil de yazmanın hakkını vererek destek almak olağan bir şey
  Sabır ve yazdıklarınızı çevrenize duyurarak az ve öz olsada belli bir kitle toplarsanız neden olmasın
  Bu süreç içerisinde hevesli, istikrarlı ve her geçen gün kendini geliştiren yazar için başlangıç olarak gönüllülük esasından çok bu yol deneyim ve ihtiyaç bakımından çok daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sevdiniz mi?

Mustafa Kemaloğlu Yazar

Yazar Mustafa Kemaloğlu

heybedar.com yazı işleri müdürü

The Beatles Dosyası: Rooftop Concert

Tarık Tufan’dan yeni bir roman: “Kaybolan”