in

İsrail’i ayağa kaldıran HBO dizisi ”Our Boys”

2014 yazı, üç Yahudi genç kaçırılıp Hamas militanları tarafından öldürülüyor. Olay İsrail tarafında büyük bir sarsıntı ve öfke oluşturuyor. İki gün sonra, Kudüs’ün doğusunda bir Filistinli gencin yanmış vücudu, şehrin batı eteklerinde bulunan bir ormanda bulunuyor. Sonraki günlerde, Shin Bet’in iç terör bölümünden bir ajan cinayeti araştırırken, katledilen gencin ebeveynleri ile adalet ve teselli yolunda uzun ve kederli bir yolculuğa başlıyor.

İsrail’de çekilen Boys , Gazze’deki savaşın patlak vermesine yol açan gerçek olaylara dayanıyor. Dizi, Muhammed Ebu Khdeir cinayetinin soruşturulmasını takip ediyor ve bu olaylarla hayatları sonsuza dek değiştirilmiş olan Yahudiler ve Arapların tamamının öyküsünü anlatıyor.

Netanyahu’dan boykot çağrısı

Filistinli gencin ölümüne dair yapımın Kanal 12’de yayımlanmasına İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun tepkisiyse sert oldu. Programın yapımcılarından Keshet International firması ve bu şirkete ait Kanal 12 televizyonunu boykot etmeye çağıran Netanyahu, bu girişimin “antisemitik” ve “İsrail’e karşı iftira” olduğunu savundu.

Netanyahu ayrıca Ebu Hudayr’ın öldürülmesi öncesinde yaşandığı belirtilen bir saldırıda İsrailli üç gencin kaçırılıp öldürülmesine neden odaklanılmadığını da sorguladı.

Diziden kareler

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sevdiniz mi?

Eylüle Dair

Muhayyel 17 Çıktı!