in

Notos 81. sayısıyla raflarda!

Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos’un ‘Şiirimizin Aykırı Halkası Küçük İskender’ sayısı çıktı. Yaşanılan pandemi koşulları nedeniyle ara verilen dergi 25 Haziran’dan itibaren bütün ülkede dağıtılıyor.

Notos’un Küçük İskender’in şiir dünyasını ortaya koymaya çalıştığı dosyada Gonca Özmen, Haydar Ergülen, Asuman Susam, Salih Bolat ve Memet Fuat’ın yazıları; Latife Tekin, Orhan Alkaya, Nazmi Ağıl ve Deniz Durukan’ın küçük İskender’le zamanında yaptığı kısa soru yanıtlar; Küçük İskender’den ve şiirinden etkilenen iki şair Şakir Özüdoğru ve Kerim Akbaş ile yapılmış kısa söyleşiler ve Onur Aşkın ile Seda Mit’in desenleri yer alıyor.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Sigrid Nunez, Şenay Eroğlu Aksoy, Serkan Türk, Derya Sönmez, Doğuş Benli, Tarkan Barlas, Deniz Saatkaya, Serhat Uyumaz, Tuğçe Yaşar, Hakan Sarıpolat, Ebru Elbaşıoğlu, Oğuz Tecimen, Burak Şentürk, Gamze Haklı Geray, Gülay Pamuk, Çilem Dilber

Yapılabilecek en iyi dergiyi hazırlayıp yayımlayan Notos bundan sonra da hep olduğu gibi sivil bir dergi olarak, piyasa kültürüne karşı nitelikli edebiyatın izini sürecek. Biz de iyi ki varsın Notos diyoruz. Daha nice sayılara.

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sevdiniz mi?

Yazar

Yazar Fidan

Editör

Çiçek Hanım…

sorgu