in

Safiye’nin Naci’si: Deniz Tansel Öngel

Merhaba sevgili Heybedar okuyucuları. Son zamanlarda Salı günleri bizi ekrana kilitleyen telefonu bir kenara attığımız, Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanından uyarlama bir dizi var. Hepinizin tahmin ettiği gibi dizinin adı Masumlar Apartmanı. Bu dizide Safiye’nin Naci’si  Deniz Tansel Öngel  ile Ayşe Arman bir röportaj yapmış. Ben okurken çok eğlendim. Sizler için de buraya bırakıyorum. Mutlaka okuyun.

Hadi sizi Deniz Tansel Öngel’le baş başa bırakıyorum…

İÇİMİZE İŞLEYEN BİR OYUNCULUK SERGİLİYOR TÜRKÇESİ, DÖKTÜRÜYOR!

Veeee işte karşımızda Safiye’nin Naci’si… Deniz mi diyorum, Ulaş mı, Tansel mi?
-Hangisi kolayına geliyorsa. Hepsi uyar bana…

İçimize işleyen bir oyunculuk seninki… Döktürüyorsun! Kutlarım…
-Çok çok teşekkür ederim. Ne güzel bunları duymak…

EVET… MASUMLAR APARTMANI KARİYERİMDE BİR DÖNÜM NOKTASI OLDU.

“Masumlar Apartmanı”, kariyerinde bir dönüm noktası oldu mu?
– Bir süredir ekranlarda yoktum. Hem iyi bir geri dönüş oldu hem de evet, şimdiden bir dönüm noktası oldu. Çok da iyi oldu…

Hepimizi ekrana kilitleyen bu dizinin sırrı ne? Açık ara, en iyi dizi… Herkes aşkla mı oynuyor nedir?
-Gerçekten öyle! İşini aşkla yapan müthiş oyuncular, cesur bir yapımcı, harika bir yapım ekibi, şahane yönetmenler ve hayranı olduğum bir görüntü yönetmeni… Çay demleyen ve getirenden ışık asistanına, kostüm ekibinden saç-makyaja, ulaşımdan sette çalışan arkadaşlara kadar, sanki herkes mülakatla alınmış ve bir araya getirilmiş gibi. Eee, en başta aşkla yazan yazarlar var tabii ve bu birleşimi seyirciyle buluşturan TRT. Sevgiyle, saygıyla, incelikle… Ayşe, bir gün sete gelsene, gerçekten harika, abartmıyorum. Gel misafirimiz ol… Bizzat tanık ol!

HEPİMİZ ÖLECEĞİZ AYŞE! NACİ DE ÖLECEK TABİİ

Bu akşamı da merakla bekliyorum… Şu senin hastalık canımı sıkıyor… Yoksa Naci ölecek mi??? Bak, hiç hazır değilim… Daha bir süre dizide misin onu söyle…
⁃Hepimiz öleceğiz Ayşe, Naci de ölecek tabii

SIRA DIŞI VE ÇOK DERİN BİR KARAKTER NACİ… MÜTHİŞ HEYECAN VERİCİ… OYNAMAK İÇİN ELLERİM KAŞINDI… TABİİ Kİ HEMEN KABUL ETTİM!

Role, o kadar cuk oturuyorsun ki… Çok aramışlar mı Naci’yi? Yani seni… Sana nasıl ulaştılar? Teklif geldiğinde ne hissettin? Dizinin başından beri Safiye’nin Naci’si olacağını biliyor muydun?
⁃Dur, dur… Teker teker sor! Çok aramışlar mı bilmiyorum ama titizlikle aradıklarına eminim. Menajerime ulaştılar ve bana bir karakter analizi geldi. Okudum, okuduğum anda çok heyecanlandım! Çünkü sıra dışı ve çok derin bir karakterdi. Oynamak için ellerim kaşındı, tabii ki hemen kabul ettim. Başından beri bilmiyordum Naci olacağımı ama öğrendiğim günden bugüne hep aynı Naci olma heyecanındayım…

BEN NACİ’Yİ OYNAMAK İÇİN DEĞİL, NACİ OLMAK İÇİN GİDİYORUM SETE

Oyunculuğunda öne çıkan bir şey var. Konuşmadan da oynayabiliyorsun. Mimiklerinle, bakışlarınla… Şefkat akıyor gözlerinden… Ve çok güzel bakabiliyorsun… Bu, sana mı özgü? Yoksa oyunculuk eğitiminde öğretilen bir şey mi?
⁃Ne güzel iltifatlar bunlar Ayşe. Kızardım resmen, bak… Oyunculuk eğitiminin, oynama şeklimiz üstünde tabii ki etkisi var. Ama şöyle, ben birini ya da Naci’yi oynamak için değil… Naci olmak için gidiyorum sete… Mesela ben sana, “Sustuğun anlarda da çok güzel Ayşe oluyorsun!” diyemem ki, değil mi? Konuşsan da konuşmasan da Ayşe’sin çünkü. Ben de sette olduğum her an Naci olma peşindeyim!

röpotajın tamamını okumak için tıklayın : https://www.armanayse.com/safiyenin-nacisi-deniz-tansel-ongeli-alkisliyoruz/

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sevdiniz mi?

Yazar

Yazar Fidan

Editör

Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti.

Bir Kutu Süt