in

Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü? bu kez beyaz perdede

‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” 18 yıl sonra aynı isimli modern uyarlaması ile filme dönüşüyor.

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan, sahnelendiği yıllarda ödül ve gişe rekortmeni olarak tiyatro klasikleri arasına giren ”Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” 18 yıl sonra aynı isimli modern uyarlaması ile filme dönüşüyor.

Film 1948 yılında İstanbul’da üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in, ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabalarını anlatırken, diğer yandan da Türkiye’nin bir dönemine ayna tutuyor. Beğenilen oyuncu Yılmaz Erdoğan, filmin senaristi ve aynı zamanda Patron karakteri olarak karşımıza çıkıyor.

Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu‘nun oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor.

Film 9 Nisan’da Netflix’te gösterime girdi.

Mutlaka izleyin!

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Sevdiniz mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

  1. Ben bakarım beni gören görür, ateş böceği de görmüş olabilir. Ben ateş böceğini görmüş olsam ateş böceğinin ateşten beyninin içine görüntüm girmiş olsa kendimi ateş böceği olarak görsem ilginç olurdu. Ateş parlardım. Ateş böceği beynime girdiğinde beni gördüğünde parlayan ateş bilirim. Aynı anda bir birimizi görsek aynı anda bir birimizin beynini içine girsek aşk olurdu herhalde. Tutuşup tutuşmamak dayanaklığımıza bakardı.

Loading…

0