Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Tuhaf Dergi

Listeleyeceğim dergiler arasında elbette en beğendiğim Tuhaf Dergi. Gerek kadrosunun kalitesi gerekse ele alınan konuların farklı bir biçimle işlenmesi, yayınladıkları röportajların alışılmışın aksine daha çok yabancı yazarların aile bireyleri ile birinci ağızdan yapılması dergiyi röportaj metinleriyle de diğer dergilerin bir adım önüne çıkarıyor benim için. Aynı çizgide devam etmesi temennisiyle benim için ikinci sırada olan dergiye geçiyorum.

 

Nihayet Dergi

Yine dosya konusu için takip ettiğim bir dergi Nihayet. Temiz bir mutfağı olduğuna inandığım dergilerdendir kendisi. Dergide yayınlanan metinlerin kalitesinden de titizliklerini anlayabilirsiniz. Yalnız biraz ciddi ve soğuk bir dergi olduğunu düşünüyorum, mesela İzdiham gibi okuruyla içli dışlı olan dergileri takip ediyorsanız size göre olduğunu düşünmüyorum.

 

Cite de Pera

 

Yalnızca twitter’dan takip ettiğim  enerjisinden ve  elbette en çok da ekibinin tamamının gençlerden oluşmasından dolayı kalbimin ısındığı bu dergiyi de takip etmenizi öneririm. Henüz alıp okuma fırsatım olmasa da web sitelerinden ve twitter paylaşımlarından içeriğinin güzelliğine ve ekibinin samimiyetine güvendiğim dergiler arasına ekledim. Bir dergide yazmayı düşünüyorsanız kesinlikle ilgilenin derim, sanırım eser alımı da yapıyorlar.

Bir konuşun derim 🙂

İzdiham

Tamamını okumasam da metinlerini sevdiğim birkaç yazarın bulunduğu dergi. Zaman zaman uzaklaşsam da meraklanıp aldığım ve pişman olmadığım dergidir. Mükemmel mi? Hayır. Dediğim gibi bir derginin tamamını okumak zorunda değilsiniz, yalnızca birkaç yazar için aldığım dergidir. Pişman değilim.

Cins Dergi

Mustafa Demir’in köşesi için aldığımdır. Onun dışındaki diğer yazılar pek dikkatimi çekmiyor. Bu listeye belirttiğim kişi için ekleme gereği duydum, almasanız da olur. 🙂

 

 

Bundan sonrası için dergilerle alakalı pek söz etmesem daha uygun olacak gibi.

Yalnız şuraya da birkaç bir şey eklemeden bu metni bitirmek istemiyorum.

Eğer abi ben samimi metinlerden oluşan bir dergi okumak istiyorum diye ısrar edenler varsa onlar için üç dergi daha  bırakıyorum.

Birnokta, Tahrir ve Serçe dergilerini takip edeblirsiniz.

 

 

 

Yok abi ben piyasa malı seviyorum, fotoğraf çektirmelik

olsun diyorsanız da yine sizler için de birkaç dergi bırakıyorum.

Liste 12 oldu ama neyse artık daha sık görüşeceğiz alışırsınız.