in

The Beatles Dosyası: Rooftop Concert

Tarih 30 Ocak 1969, The Beatles grubu Apple binasının çatı katına çıkarak konser verir. Bu konsere Get Back şarkısını söyleyerek başlarlar ve yine aynı şekilde Get Back ile bitirirler. Fakat konserde bir sorun vardır, o da grubun kimseden izin almadan ve kimseye haber vermeden konseri düzenlemiş olduklarıydı. The Beatles’ın Rooftop Concert yani Çatı Konserini polis sona erdirir. Bu The Beatles’ın verdiği son konser olarak tarihe geçer.

Grup, 1969 yılında Abbey Road albümlerini kaydettiler. Abbey Road albüm kayıtları sırasında da aralarında problemler yaşıyorlardı. Abbey Road albüm kayıtları esnasında Let It Be albüm kayıtları da devam ediyordu. Tüm bu hengame arasında 20 Eylül 1969 yılında John Lennon grup üyelerine The Beatles’tan ayrıldığını söyledi fakat bu durumla ilgili John Lennon’da grubun diğer üyeleri de basına açıklama yapmadılar.

Aynı yıl içerisinde bir albüm çıkarırlar. En başında albümün ismine Get Back olarak karar verildiyse de sonradan Let It Be ismiyle yayınlandı. Fakat yeni albüm çıkarmaları grubun dağılmasına engel olamadı. 10 Nisan 1970 yılında basın toplantısı düzenleyen Paul McCartney, The Beatles’ın dağıldığını açıkladı.

Paul McCartney Öldü

İddiaya göre 1966 yılında Paul McCartney grubun diğer üyeleriyle kavga eder ve bu kavganın sonunda stüdyoyu terk eder. İçinde oluşan öfke patlaması yüzünden etrafında olup bitenlerin farkında değildir ve kırmızı ışığın yandığını görmeyip kendini caddeye atar, bir aracın çarpması sonucunda can verir. Bu olaydan sonra da albüm satışlarında düşüşün yaşanacağından korkan grup ve plak şirketi Paul McCartney’e çok benzeyen birini bulup gruba getirir. Peki Paul McCartney öldü iddiası nereden çıktı?

I’m So Tired şarkısının sonundaki konuşma tersten çalındığında ‘’Paul is dead man miss him miss him’’ mesajı çıkıyor.

Abbey Road albüm kapağında Paul McCartney’in ayakkabıları yok ve Hint kültüründe çıplak ayak ölüleri simgeler.

Sgt. Pepper’s Lonely Heart Club Band albüm kapağında bulunan mezar taşının üstünde Paul yazdığı söyleniyor.

Tüm bu söylenenlerin doğru olup olmadığıyla ilgili net bir şey söylememiz mümkün olmayabilir fakat ortaya farklı teoriler de atabiliriz. Mesela, Paul McCartney ölmedi fakat grup kendi içlerinde yaşadıkları problemlerden ya da John Lennon’un ‘’İsa’dan daha popüleriz’’ cümlesiyle büyük tepki almalarından dolayı kendilerini daha çok batırmaktan korktular ve şarkılara, albüm kapaklarına sübliminal mesajlar ekleyerek insanların ilgisini daha çok çekmeye çalıştılar. Neden olmasın?

Yazar olmak için kaydolabilirsiniz. Yeni Gönderi Oluştur

Sevdiniz mi?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0